Hakkımızda

Hakkımızda

DİLGEM; 2009 yılında Özel Eğitim Öğretmeni ve Uzman Endüstri, Örgüt ve İş Psikoloğu Kürşat ARIKMERT tarafından kurulmuş olup aynı zamanda Türkiye’nin en eski özel Dil ve Konuşma Terapi Merkezidir. Dil ve konuşma terapilerinin yanında aynı zamanda Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı, Özel Eğitim ve Çocuk Gelişimi Takibi alanlarında da faaliyet göstermektedir. Bünyesinde en az yüksek lisans yapmış Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Uzman Dil ve Konuşma Terapisti, Uzman Klinik Psikolog, Pedagog, Özel Eğitim Uzmanı, Çocuk Gelişimi Uzmanı ve Sınıf Öğretmeni gibi uzmanların çalıştığı DİLGEM, şimdilik İstanbul’da ATAŞEHİR, PENDİK ve TUZLA ilçelerinde 3 şubede faaliyet göstermektedir.

Neden Dilgem?

Dilgem, insanın ve insan ile ilgili her konunun daima gelişmeye ihtiyacı olduğunu bilerek, insan psikolojisinin yer aldığı tüm hizmet alanlarında inancını ve hedeflerini ortaya koyarak uluslararası literatürde “Özel Eğitimin” farkındalıklarını oluşturmaktadır.

Bünyesinde Uzman Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı, İşitme Engelliler Öğretmeni, Özel Eğitim Uzmanı, Uzman Psikolog ve Pedagog olmakla beraber Diş Hekimi, Ortodontist gibi farklı alanlarda işinde uzman kişiler ile bu doğrultuda sizlere daha iyi ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Misyonumuz

Dilgem olarak, Dil-Konuşma ve İşitme Bozuklukları, Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlığı, Özel Eğitim ve Yetişkin Psikolojik Danışmanlığı ile İnsanın sosyal, psikolojik ve biyolojik benzeri her unsurda daha verimli, daha mutlu ve daha başarılı bir yaşamı sunabilmek için gelişim ve değişim süreçlerini farklı ve yeni çözümler üreterek destek sağlamaktadır. 

 

Vizyonumuz

Dilgem Dil Gelişim Merkezi ile bireylerin, çiftlerin, ailelerin ve çocukların gelişimine uluslararası standartlarda hizmet vererek, sağlıklı, başarılı ve mutlu bir gelecek sunmayı hedeflemiş, ülkemizde ve sektöründe hedefleri hep daha iyisi diyerek hizmet veren bir kurum olmaktır.

 

Dilgem

DİLGEM Eğitim Öğretim Danışmanlık ve Yayıncılık Ltd. Şti. Atatürk Mahallesi Girne Caddesi Zengin İş Merkezi No: 20 D: 7-9 Ataşehir / İSTANBUL

+90 (216) 456 42 42

dilgem@dilgem.com.tr

www.dilgem.com.tr

FOTO GALLERİ

  • /upload/gallery/cocugunuzda-kacirmayi-istemeyeceginiz-kritik-gelisimsel-donum-noktalari.jpg
  • /upload/gallery/dil-konusma-isitme.jpg
  • /upload/gallery/beynin-islevleri.jpg
  • /upload/gallery/bedenim-icin-guvenlik-kurallarim-.jpg
  • /upload/gallery/duyusal-sistemler.jpg
  • /upload/gallery/tree.jpg
  • /upload/gallery/artikulasyon-terapisi-basamaklari.jpg
  • /upload/gallery/yasam-kalitesi.jpg
  • /upload/gallery/afazili-bireylerle-nasil-iletisim-kurulmali.jpg
Türkçe Katalog Almanca Katalog